GRY DLA DZIECI

Jak bawić się dobrze bez komputera.

Coraz lepsze efekty graficzne, coraz większe możliwości naszych komputerów, coraz większy popyt na gry komputerowe. To sprawia, że analogicznie coraz więcej czasu spędzamy przed monitorem. Należy pamiętać, że we wszystkim potrzebny jest umiar – dlatego też tak ważne jest zaproponowanie dziecku alternatywnej formy spędzania czasu wolnego.

Doskonale spiszą się w tej sytuacji klasyczne gry dla dzieci. Do grupy tej należą przede wszystkim gry planszowe, charakteryzujące się bardzo różnorodną tematyką i zróżnicowanym poziomem trudności. Gra w kości czy w bierki poprawia sprawność manualną, popularny Chińczyk wymaga opanowania zasad, gra w Piotrusia ćwiczy pamięć, zaś szachy ćwiczą umiejętność taktycznego i logicznego myślenia.

dzieci na wycieczce rowerowej

Już to pozwala uznać klasyczne gry dla dzieci za nieodłączny element dzieciństwa. Dodatkowo w dobie komputerów coraz bardziej docenia się, należące do ich kategorii, gry ruchowe. Kilka godzin spędzonych na świeżym powietrzu w słoneczny dzień wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie dziecka. Zabawa w chowanego, berek, gra w klasy czy gry z wykorzystaniem gumy do skakania, piłki lub skakanki – jedyne czego wymagają to odrobina czasu i chęci.

Okazuje się, że i bez komputera można świetnie się bawić – choć minęło wiele lat od czasów, gdy klasyczne gry dla dzieci były naprawdę popularne. Na szczęście już od jakiegoś czasu zaczyna się doceniać ich znaczenie dla rozwoju najmłodszych.