GRY DLA DZIECI

Gry online – pożyteczne, o ile z umiarem

Granie jest dobre, nawet bardzo dobre. Narzekają niektórzy, że to zabiera czas, że psuje oczy, czy że za bardzo wciąga, przez co można się uzależnić. Ale są to błahe zarzuty, łatwe do obalenia, bo wszystko to wynika jedynie z braku umiaru. A brak umiaru, to wiadomo, zawsze jest szkodliwy i nie dotyczy to jedynie gier komputerowych. Można grać we własne, jakie kupi się albo za darmo ściągnie i zainstaluje na swoim komputerze. Ale nie ma to, jak gry online, których nie trzeba ściągać ani instalować. Nie zaśmieca się komputera tysiącem gier.

Spędzanie czasu na graniu jest pożyteczne przede wszystkim z tego względu, że jest to wyśmienita rozrywka i niemal dla każdego. Różne są gusta, różne zdolności, ale wybór tytułów dostępnych online jest tak duży, że każdy znajdzie coś, co przypadnie do gustu i będzie odpowiadać zdolnościom. Jeśli ma się za dużo czasu i trzeba coś z nim zrobić, receptą na to są gry w internecie, wystarczy tylko sobie jakąś wybrać. To może być dłużący się czas w pracy albo jak się czeka na kogoś w domu. Jeśli kogoś dopadnie nuda i chce się rozerwać, to granie będzie ciekawszą rozrywką niż oglądanie telewizji. Filmy i programy się tylko ogląda, a tu można się bardziej zaangażować. Czas spędzony przed monitorem w taki sposób, to czas, w którym będzie się można zrelaksować, szczególnie jak wybierze się jakąś emocjonującą, szybszą grę. Choć to zależy, bo równie dobrze mogą zrelaksować pasjanse. Trzeba wcześniej ustalić, czy gry online mają pomóc pozbyć się negatywnych emocji czy wyciszyć się.

gramy w gry

Jednak rozrywka i relaks to niecały pożytek, bo można też polepszyć swoje pewne umiejętności. To może być logiczne myślenie, zdolności strategiczne, spostrzegawczość, zręczność, kreatywność czy jeszcze coś innego, zależy, z jakiej kategorii wybiera się grę dla siebie. Dla dzieci gry w internecie mogą być pożyteczne jeszcze z jednego powodu. Jest wśród nich sporo edukacyjnych. Zdobywają one z nich, podobnie jak z książek czy programów wiedzę o świecie, uczą się literek i liczenia. Gry bardziej absorbują, mogą więc uczyć skuteczniej.

Pozostałe artykuły: