GRY DLA DZIECI

Gry ubieranki – nie tylko wspaniała zabawa

Większość dziewczynek fascynuje się modą i ubraniami. Lubią się stroić i przebierać. Nie mogło zabraknąć więc gry, która wyszłaby na przeciw temu zainteresowaniu. Gier w ubieranie jest mnóstwo, co świadczy o tym, jak są one popularne. Zagrać można oczywiście za darmo na każdej ze stron, która ma także gry online dla dziewczyn. Gra polega na tym, że jest jakaś postać dziewczyny czy lalki Barbie i ma się do wyboru sporo ubrań i innych akcesoriów. To sprawia, że ubieranki są grą wciągającą. Sposobów, w jaki można ustroić laleczkę jest mnóstwo. A zabawa przy wypróbowywaniu różnych, czasem całkiem zwariowanych połączeń jest przednia. Dziewczynka może się tak bawić, jak jest sama, ale także kiedy są u niej koleżanki.

ubieranie modelki

Wspólne granie w tego rodzaju gry może także wyzwalać większą kreatywność, bo można się dzielić pomysłami. Więcej jest także śmiechu przy takiej zabawie. Odmianą gier tego typu są gry, w których ubiera się zwierzaczki np. kucyki albo kotki. Nie można mieć wątpliwości, że gry polegające na ubieraniu postaci są wspaniałą zabawą dla dziewczyn, bo jakby tak nie było, to nie byłyby aż tak popularne. Ktoś mógłby jedynie wątpić w jakąś wartość edukacyjną tych gier. Jednak ubieranki to nie tylko zabawa, można je także uznać za gry kształcące. Eksperymentując dziewczynka uczy się właściwie zestawiać ze sobą ubrania. Tu widać wyższość ubieranek nad tradycyjnym strojeniem lalek, jest o wiele więcej strojów, jakie można założyć na wirtualną postać, niż tych jakie ma dziewczynka do strojenia prawdziwej laleczki.

Granie w gry ubieranki wyrabia dobry gust, uczy jak dobierać stroje z uwagi na okazje. Gry te uczą także eksperymentowania z ubieraniem się. Dziewczynka lepiej się czuje w świecie mody, bardziej odważnie i z lepszym wyczuciem zestawia poszczególne elementy swojego stroju. Te wszystkie korzyści nie są wcale mniej istotne niż te, jakie odnieść można grając w gry logiczne czy zręcznościowe. Tym bardziej, że każda dziewczynka chce wyglądać ładnie, a ładniejszy wygląd, to i lepsze samopoczucie oraz większa pewność siebie.

Pozostałe artykuły: